Bezplodnosc dzieci z in vitro

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie tylko z podjęciem uchwał o małżeństwie, ale także z chęcią bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z rozmaitych przyczyn przejawia się to niezwykłe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Że wtedy stanowić np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, wykazuje się, że specjalisty nie są w kształcie wskazać przyczyny niepłodności i tym jedynym zastosować odpowiednich metod jej pomagania. Kiedy inne metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się często na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które robi się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród obecnego gatunku rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Technologia ta powoduje jeszcze wiele kontrowersji, ale dla wielu par muszących mieć potomstwo jest jednym wyjściem.

Warto również wspomnieć, że decydując się na taką metodę należy ustalić czy będziemy korzystać z nasienia swojego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę główną możliwość. Pierwsza randka u lekarza połączona jest ze określoną ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie przenosiło się wcześniej, należy również dać ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a też zajmuje jej szereg innych badań. I pan pragnie pamiętać zbadane nasienie, poza tym sprawia skierowanie do własnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przedstawiają się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny krok to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, jak również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika dokonuje się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.