Nieplanowana ciaza

W sezonie, kiedy staramy się z swym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest nudnym czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę oraz panów o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich postępowanie jest bowiem bardzo naturalne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (produkowanego w sukcesu spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo swoje w eksploatacji i również bardzo przyjemne, dlatego należy je łączyć zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszystkich nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych ponadto nie należy używać po upływie czasu ważności. To gdyż jego rangi mogą stanowić zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na sukces testu ciążowego nie chociaż jego właściwe przygotowanie oraz odczekany okres z czasu ewentualnego zapłodnienia. Kluczowe są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sytuacji powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej tak właściwie nie doszło, mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zakończeniu, wyszedł ujemny. Może toż nazywać, że trafiło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ pewno istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jakiś ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby dysponować większą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy mieć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i wykonać specjalne badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wypaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.